Oprawy sufitowe (potocznie przez wiele osób nazywane „halogenami”) stanowią współcześnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań oświetleniowych. Doskonale sprawdzają się zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. Oprawy sufitowe są ciekawą alternatywą dla oświetlenia w postaci tradycyjnych lamp wiszących, czy żyrandoli. Doskonale oświetlają pomieszczenie zarówno światłem rozproszonym, jak i punktowym. Idealnie nadają się wobec tego m.in.

do wyeksponowania konkretnej przestrzeni pomieszczenia czy oświetlenia całości wnętrza. Jeszcze do niedawna oprawy sufitowe montowaliśmy najchętniej w łazienkach i przedpokojach. Dzisiaj nie widzimy dla nich ograniczeń. Oprawy sufitowe doskonale sprawdzą się w kuchni. Dodatkowa porcja oświetlenia w postaci opraw sufitowych sprawi, że nasza kuchnia będzie jeszcze jaśniejsza, a dzięki temu także bardziej przytulna. Oprawy sufitowe warto także zamontować w gabinecie oraz pokoju dziecka.

To rozwiązanie spełni swoją rolę w szczególności w miejscu tuż nad biurkiem, gdzie szczególnie potrzebne jest uzyskanie dodatkowej porcji światła. Miejscem, w którym niezbędne mogą okazać się oprawy sufitowe jest toaletka w sypialni. Podczas wykonywania makijażu niezwykle ważna jest nie tylko ilość, ale również jakość światła. Ta z kolei w przypadku opraw sufitowych jest na bardzo wysokim poziomie. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych możemy odnaleźć bardzo szeroki wybór opraw sufitowych. Przed podjęciem decyzji powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad tym, jaki rodzaj światła (ciepłe, czy zimne), sprawdzi się w danym pomieszczeniu.

Zimne światło jest mniej przytulne, ale często dzięki niemu jesteśmy w stanie uzyskać większą jasność. Z kolei światło ciepłe, jest bardziej przytulne, ale jest odobinę ciemniejsze. Po wyborze odpowiedniego rodzaju światła powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie oprawy wybrać. Do niedawna największą popularnością cieszyły się okrągłe oprawy sufitowe w kolorze srebrnym lub złotym. Dzisiaj wybór jest zdecydowanie większy. W szerokiej ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych możemy odnaleźć bardzo modne w ostatnim sezonie kwadratowe oprawy sufitowe w kolorze bieli.

Są one bardzo dyskretne i eleganckie. Doskonale sprawdzą się m.in. w łazience, czy przedpokoju. Jeśli zależy nam na tym, aby wyeksponować oprawy sufitowe, powinniśmy zdecydować się na te bardziej rzucające się w oczy np. oprawy w kolorze bardzo modnej od kilku sezonów miedzi, czy stali.