Ogród to mejsce odpoczynku, w którym relaksujemy się po cięzkim dniu w pracy i spędzamy czas z najbliższymi. Warto zadbać o to by był piękny i funkcjonalny. Jednym z niezbędnych elementów jego wposażenia jest oświetlenie. Przydaje się zwłaszcza wieczorami, a także w czasie zimy i póżnej jesieni. Ma ono nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim jest gwarantem bezpieczeństwa.

Dzięki rozstawieniu lamp w ogrodzie bez problemu wrócimy z niego do mieszkania po zmroku. Równocześnie znacznie utrudniona będzie droga do naszego domu dla złodziei. Plan oświetlenia ogrodowego Najważniejszymi punktami w ogrodzie są wszystkie ścieżki. Powinny byc bardzo dobrze oświetlone. Sprawdzą się tutaj lampy solarne.

To nie tylko niezbyt drogie rozwiązanie. Dzięki nim wspieramy ochronę środowiska, bowiem źródłem ich energii jest promieniowanie słoneczne. Poza tym nie przysporzą one kolejnych wydatków w postaci rachunków za energię elektryczną. Można postawić także na znaczne większe lampy ogrodowe. Jednakże tych wysokich oświetleń nie należy lokować bardzo blisko siebie.

Lepiej aby stały w pewnych odstępach i oświetlały strategiczne miejsca np. płot, ścieżki, podjazd, bramę wjazdową i bramkę. Oświetlenie do ogrodu może przybrać również postać wisząca. Wystarczy zainwestować w girlandy, które można usytuować na ogrodowej huśtawce, wysokim drzewie lub pergoli. To bardzo efektowne rozwiązanie! Ostateczne plan ustawienia i wyboru konkretnych lamp do ogrodu zawsze zależy od gustów i preferencji jego właścicieli.

Jednakże najważniejsze są w nim wspomniana funkcjonalnośc i estetyka.