Garaż to świątyna mężczyzny. Jest pomieszczeniem, w którym ukrywa on swoje najcenniejsze motoryzacyjne i narzedziowe skarby. Warto zadbać, aby przy majsterkowaniu nie zrobił sobie krzywdy. Duża doza bezpieczeństwa jest uzależniona od odpowiedniego oświetlenia garażu. Dlatego lepiej poświęcic mu trochę uwagi.
Lampy w garażu

Najwazniejszym parametrem, jaki powinien być brany pod uwagę jest moc źródła światła.

Pownna być jak największa. W garażu nie sprawdzą się lampy mające za zadanie delikatnie oświetlać pomieszczenie. Tutaj niezbędne jest ostre światło. Nie trzeba od razu wyberać leflektorów, ale bardzo dobrze sprawdzą się lampy w postaci jarzeniówek. Mimo, że są najczęściej stosowane w szpitalach to doskonale oświetlą każd zakatek garażu. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie samego wjazdu do pomieszczenia.

Często zdarza się, że dochodzi do napraw samochodu w kanale garażowym. Trzeba wjechać i wyjechać samochodem z opisywanego pomieszczenia. Jesienią, zimą i wieczorami aktywność ta wymaga nie lada zdolności, by uniknąć zderzenia z ścianą domu. Dlatego umieszczenie małego reflektora tuż przed wjazdem nikomu nie zaszkodzi. Kanał garażowy to kolejne miejsce, jakie powinno zostać oświetlone. Jednakże zaplanowanie rozmieszczenia i doboru lamp w tym zakamarku wymaga sprytu.

Nie jest łatwo umieścić lampę w wąskim kanale, gdzie musi przebywać reperujący pojazd człowiek. Najlepiej, aby to domowy mechanik podjął decyzję, dotyczacą tej kwestii.