Oświetlenie hermetyczne jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń, w których notorycznie unosi się para lub różnego typu pyły. Jego najważniejszą zaletą jest kompletny brak przepuszczalności. Dzięki temu hermetyczność umożliwia spokojną pracę przy dobrym świetle osobom zatrudnionym np. na myjniach, w fabrykach produkcyjnych lub w gastronomii. Warto zastanowić się nad zamontowaniem tego rodzaju oświetlenia zarówno w firmie jak i własnym domu.

Postaw na hermetyczność w lampach

Wysoki poziom szczelności lamp hermetycznych jest doceniany między innymi przez właścicieli fabryk lub restauracji.

To miejsca, w jakich notorycznie unoszą się ciecze i pyły. Warunki te nie sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu klasycznych opraw światła. Zakup zwykłej lampy wiszącej do kuchni, w której minimum osiem godzin codziennie unosi się gorąca para, to najgorsze z możliwych rozwiązań. Czas użytkowania standardowego typu oświetlenia niestety nie jest zbyt długi. Bardzo szybko ulega ono zepsuciu lub wyczerpaniu. Dlatego często ponoszone są koszty jego naprawy lub dochodzi do inwestycji w kolejny zestaw oświetleniowy.

Lepiej unikać takich sytuacji i od początku wybierać lampy hermetyczne. Nadadzą się one nie tylko do wnętrz fabryk, ale także do mieszkań. Szczególnie w łazience mogą w stu procentach spełniać swoją funkcje, ponieważ jest to pomieszczenie o podwyższonym poziomie wilgotności. Korzystne jest również zamontowanie hermetycznego oświetlenia na zewnątrz. Zmienne warunki atmosferyczne, które narażają dom na wilgoć często psują zewnętrzne oświetlenie. Zamiast martwić się w czasie burzy i ulewy o drogie, dekoracyjne lampy – kup hermetyczne.